Brighton – Manchester United: Czerwone Diabły chcą zbliżyć się do bram Ligi Mistrzów

W dzisiejszym meczu w ramach 32. kolejki Premier League Brighton & Hove Albion podejmie Manchester United (godz. 21:15). „Czerwone Diabły” liczą, że zdobędą dziś trzy punkty, które przybliżą ich do awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Trener gości, Ole Ole Gunnar Solskjær, przed dzisiejszą potyczką z Brighton znajduje się w dość komfortowej sytuacji. Szkoleniowiec Manchesteru United ma do dyspozycji praktycznie wszystkich piłkarzy z kadry.

W ubiegłą sobotę „Czerwone Diabły” w ćwierćfinale Emirates FA Cup pokonały po dogrywce Norwich City 2:1. Bramki dla zespołu z Manchesteru zdobywali Odion Ighalo i Harry Maguire. Solskjær w porównaniu do poprzedniego spotkania dokonał aż ośmiu zmian w pierwszej jedenastce. Od pierwszej minuty zagrali Sergio Romero, Diogo Dalot, Eric Bailly, Fred, Scott McTominay, Juan Mata, Jesse Lingard i Odion Ighalo. W drugiej połowie na murawie pojawili się Brandon Williams, Mason Greenwood, Marcus Rashford, Nemanja Matić i Paul Pogba. W dogrywce pojawił się także Anthony Martial, a Solskjær stał się pierwszym menedżerem w historii angielskiego futbolu, który w jednym oficjalnym meczu zmienił aż sześciu zawodników, na co po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa pozwalają przepisy.

OFERTA POWITALNA BONUS 500 PLN + 20 PLN EXTRA W TOTOLOTKU

Wszyscy piłkarze United, którzy zagrali w ćwierćfinale Pucharu Anglii, mają szansę zagrać także dzisiaj na Amex Stadium. W ostatnich dwóch sezonach ekipa z Manchesteru opuszczała południowe wybrzeże bez jakichkolwiek punktów. Podopieczni Solskjæra są zatem zdeterminowani, aby tym razem sięgnąć po pełną pulę.

totalbet

– Po sporym wysiłku fizycznym i późnym powrocie moi piłkarze mieli wolną niedzielę na regenerację. W poniedziałek mieliśmy lekki trening, szykując się na wtorkowe spotkanie – mówił trener zespołu z Old Trafford cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu. – Myślę, że energia, którą dał nam awans do półfinału FA Cup, pomoże nam także w starciu z Brighton – dodał 47-letni trener.

Na urazy w prowadzonej przez siebie drużynie nie może narzekać także szkoleniowiec Brighton, Graham Potter. – To normalne, że każdy chciałby rozpoczynać od pierwszej minuty. Patrząc jednak na naszą ostatnią wygraną z Arsenalem, muszę przyznać, że ci, którzy grają w końcówkach meczów, także są bardzo ważni. Alexis Mac Allister spędził na boisku ledwie kilka minut, a miał duży wkład w bramkę dającą zwycięstwo – podkreśla Potter.

W BETFAN Z KODEM ZAKLADY MASZ 100 PLN BEZ RYZYKA!

Po 31. kolejce Premier League Manchester United zajmuje szóstą lokatę w tabeli, tracąc cztery punkty do czwartej Chelsea. Wszystko wskazuje jednak na to, że piąta pozycja na koniec sezonu w angielskiej ekstraklasie także da miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Manchester City za złamanie zasad Finansowego Fair Play zostało przez UEFA wykluczone z dwóch kolejnych edycji tych rozgrywek. W najbliższych dniach Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu ma podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie. Brighton jest z kolei 15., mając sześć oczek przewagi nad strefą spadkową.

Trudno udawać zaskoczenie, widząc, że większe szanse na zwycięstwo daje się dziś Manchesterowi United. Najlepszy kurs na wygraną „Czerwonych Diabłów” proponuje STS – 1.67. Jeśli chcemy natomiast postawić na triumf Brighton, najlepiej skorzystać z usług Betclic – tu kurs na „Mewy” wynosi 6.00.