Czym są bonusy bukmacherskie?

Czym są bonusy bukmacherskie?

Działających legalnie w sieci bukmacherów jest bardzo wielu. Nic dziwnego więc, że robią oni, co mogą, by przyciągnąć do siebie klientów i zadbać o to, byśmy to właśnie u nich zdecydowali się postawić swoje pieniądze obstawiając zakłady bukmacherskie. Jednym ze sposobów, na przyciągnięcie graczy, są tzw. bonusy bukmacherskie.

W największym uproszczeniu bonus bukmacherski to kwota pieniężna, jaką bukmacher udostępnia graczowi po spełnieniu przez niego określonych warunków. Można ją przyrównać do oferty promocyjnej – bukmacher jest skłonny poświęcić część swojego zysku, by przyciągnąć nowego gracza lub zatrzymać przy sobie powracającego klienta.

Oczywiście w znakomitej większości przypadków bonus bukmacherski nie przybiera postaci kwoty pieniężnej, wypłacanej na ręce gracza. Znacznie częściej jest to suma, udostępniana mu do wykorzystania przy kolejnym zakładzie. Konkretnie zależy to już od rodzaju bonusu bukmacherskiego.

Rodzaje bonusów bukmacherskich

FreebetChyba najpopularniejszym rodzajem bonusu bukmacherskiego jest tzw. freebet, czyli darmowy zakład. Bukmacher przyznaje go graczowi np. za wpłacenie na poczet przyszłych zakładów określonej kwoty pieniężnej. Dzięki freebetowi gracz może obstawić jeden zakład bez przeznaczania na to własnych pieniędzy.

W praktyce oznacza to przekazanie na konto gracza u bukmachera określonej, relatywnie niewielkiej kwoty, którą można wykorzystać na jeden zakład. Najczęściej freebety przyznawane są nowym graczom, zdarza się jednak, że ten bonus bukmacherzy kierują także do swoich stałych klientów.

Innym rodzajem bonusu powitalnego jest bonus od depozytu. Przyjmuje on postać procentu od pierwszej wpłaty. Bukmacher może oferować od 50% do nawet 100% (czyli drugie tyle) bonusu powitalnego. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku określona jest również maksymalna kwota bonusu (np. 500 złotych).

Bonusy powitalne od depozytu związane są najczęściej z pewnymi dodatkowymi ograniczeniami. Bonus może być chociażby przyznany dopiero w momencie przegrania pierwszego zakładu bądź być uzależniony od jego kursu. W znakomitej większości przypadków bukmacher wymaga też obrotu wpłaconej kwoty zanim bonus zostanie wypłacony na konto gracza. Warto przyjrzeć się wszystkim tym informacjom na stronie bukmachera.

bonusy bukmacherskie
Bonusy bukmacherskie: powitalny i cashback

Trzecim rodzajem bonusu bukmacherskiego dla nowych graczy jest tzw. cashback, czyli gwarancja obstawienia zakładu bez ponoszenia ryzyka. To forma szczególnie zachęcająca początkujących u bukmachera – mogą oni zagrać raz nie licząc się z konsekwencjami przegranej. W przypadku zwycięstwa, pełna kwota zostanie wypłacona na konto gracza. W przypadku przegranej zaś bukmacher gwarantuje zwrot nawet 100% postawionej przez gracza stawki.

Inne rodzaje bonusów bukmacherskich

Wyżej opisane bonusy bukmacherskie najczęściej stosowane są w przypadku nowych graczy, jako zachęta na rozpoczęcie obstawiania. U bukmacherów pojawiają się jednak i inne rodzaje bonusów, przeznaczone już konkretnie dla doświadczonych i powracających graczy.

Tutaj oferta jest już bardzo szeroka i zależy od konkretnego bukmachera. Czasami bonusy kierowane są do szerokiego grona graczy, w innych przypadkach – tylko do wybranych. Stosowną informację otrzymają wówczas tylko oni.

Warto więc śledzić informacje, udostępniane przez bukmachera i pojawiające się na jego stronie, by skorzystać z najatrakcyjniejszych bonusów bukmacherskich.